Znajdź odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące testów DNA.

FAQ

Ile kosztuje Test DNA?
Co dokładnie oznacza akredytacja ISO 17025?
Jakie akceptujecie metody zapłaty i kiedy uiszczam opłatę?
Jak szybko otrzymam wyniki moich testów DNA?
Jak wykorzystuje się DNA dla potwierdzenia Ojcostwa?
Czy Test na Ojcostwo jest dokładny?
Czy można przeprowadzić Test na Ojcostwo bez udziału matki?
Mam wścibskich sąsiadów – Jak dyskretnie dostarczany jest Zestaw Do Przeprowadzenia Testu DNA?
Czy jest możliwość wysłania oddzielnych zestawów na różne adresy?
Czy mogę użyć wyników moich Testów DNA w sądzie?
Co to jest procedura “Kontrola pochodzenia”?
W jakiej formie przedstawione są wyniki Testu DNA na Ojcostwo i czy wymaga ona wiele interpretacji?
Czy dane, jakie podaję przy płatności kartą kredytową są bezpieczne?
Jaki rodzaj próbek jest odpowiedni do Analizy DNA?
Czy można wykorzystać próbki włosów?
Co zrobić, gdy domniemany ojciec nie zgodzi się na pobranie próbki DNA a krewni są skłonni to zrobić?

Co dokładnie oznacza akredytacja ISO 17025? Do góry 

Laboratorium z akredytacją ISO 17025 jest laboratorium rygorystycznie ocenianym za przestrzeganie standardów zarządzania o międzynarodowej jakości i jest zdolne do osiągnięcia dokładnych wyników przy użyciu odpowiednio wyskalowanego sprzętu. ISO 17025 jest standardem laboratoryjnym oznaczającym, że danemu laboratorium można ufać oraz jest nie tylko dokładne, ale zdolne do udowodnienia, że spełnia standardowe wymagania na bazie regularnej.

Ile kosztuje Test DNA? Do góry

Na naszej stronie Zamów Test DNA znajdziesz szczegółowe ceny twoich testów. Każda z nich jest oddzielnie szacowana według wymagań, takich jak typ testu DNA, liczba osób biorąca w nim udział i rodzaj dostarczonej próbki.

Jakie akceptujecie metody zapłaty i kiedy uiszczam opłatę? Do góry 

Powinieneś zapłacić w momencie, gdy zamawiasz swój test. Akceptujemy płatności kartą MasterCard lub Visa przez naszą stronę internetową. Więcej szczegółów na temat płatności jest dostępnych na stronie Opcje Zapłaty.  

Jak szybko otrzymam wyniki moich testów DNA? Do góry

Najszybszym testem, jaki możesz zamówić to Ekspresowy Test DNA, a jego wyniki będziesz znać już po dwóch dniach roboczych liczonych od momentu, gdy próbki dotrą do laboratorium. W przypadku opcji standardowej, będziemy potrzebować od trzech do pięciu dni. Jeżeli badamy niestandardowe kawałki paznokci, włosy lub niedopałki papierosów, zajmie nam to także do pięciu dni roboczych od otrzymania próbek. Okres oczekiwania wydłuży się, jeżeli będziemy musieli powtórzyć badanie, co będzie spowodowane nieuzyskaniem materiału DNA podczas pierwszej próby.  

Jak wykorzystuje się DNA dla potwierdzenia Ojcostwa? Do góry 

Wykonując Test na Ojcostwo, porównujemy DNA dziecka z pochodzącym od domniemanego ojca. Ponieważ DNA dziecka jest kombinacją DNA biologicznego ojca i biologicznej matki, porównanie DNA domniemanego ojca z DNA dziecka potwierdzi lub wykluczy biologiczne pokrewieństwo między dzieckiem a domniemanym ojcem. Nasz Przewodnik Jak Zebrać Próbki DNA wyjaśnia, jak pobrać próbki i odesłać je do laboratorium do przetestowania.

Czy Test na Ojcostwo jest dokładny? Do góry

Test na Ojcostwo wykonywany w easyDNA pozwala dokładnie określić ojcostwo. Wykorzystujemy 24 markerów genetycznych, co czyni nasz wynik 100 razy bardziej dokładnym niż ten wymagany w sądzie. A to oznacza, że nasze testy mają dokładność 99.99%

Czy można przeprowadzić Test na Ojcostwo bez udziału matki? Do góry

Na pewno. Nie ma takiej potrzeby, aby matka brała udział w teście, jednak jeśli jest dostępna, wyniki będą bardziej prawdopodobne niż bez niej.

Mam wścibskich sąsiadów – Jak dyskretnie dostarczany jest Zestaw Do Przeprowadzenia Testu DNA? Do góry

Bardzo dyskretnie! Zestaw do Testu DNA zostanie ci wysłany w nieoznaczonej kopercie i nikt nie będzie wiedział, co jest w środku. Otrzymasz również pustą kopertę, być mógł odesłać nam próbki.

 Czy jest możliwość wysłania oddzielnych zestawów na różne adresy? Do góry

Możemy wysłać zestawy do różnych osób przebywających pod innymi adresami, również w różnych krajach: często zdarza się, że na różnych kontynentach. Posiadamy dużą liczbę biur w wielu krajach na całym świecie, skąd wysyłamy próbki drogą morską do najbliższego biura, które następnie dostarcza je do adresata. Będziemy musieli pobrać dodatkową opłatę za drugi zestaw wysłany pod inny adres.

Każdy zestaw posiada własny kod śledzący, zatem możemy go śledzić dzięki systemowi dostarczania I testowania. Badanie zaczynamy dopiero wtedy, gdy wszystkie zarejestrowane próbki dotrą do laboratorium, a pojedyncze próbki nie będą badane oddzielnie, jeżeli nie wymaga tego konkretny przypadek. Gorąco polecamy, abyś skontaktował się z nami elektronicznie pod adresem info@easydna.pl, by mieć pewność, że, zanim złożysz zamówienie, wszystko zostanie zorganizowane tak, jak tego wymagasz.

 Czy mogę użyć wyników moich Testów DNA w sądzie? Do góry

Test DNA na Pokrewieństwo nie może być wykorzystany w sądzie jako dowód, o ile nie zamówiłeś testu Dopuszczalnego w Sądzie lub testu Test DNA dla Celów Sądowych. Taki test wymaga, aby każda ze stron udowodniła swoją tożsamość stronie trzeciej wyznaczonej do zebrania i zweryfikowania próbek (zobacz pytanie „Kontrola pochodzenia” poniżej). W innym razie twój test DNA jest nazywany Testem „spokój umysłu” lub „ciekawości” i nie jest prawnie akceptowany. Jednak same testy są identyczne i tak samo dokładne jak te przeprowadzane podczas procesów sądowych

Co to jest procedura “Kontrola pochodzenia”? Do góry

Kontrola pochodzenia” oznacza odpowiednie zarządzanie lub kontrolę próbek DNA w ciągu procesu przeprowadzania testów. Najpierw  trzecia strona identyfikuje testowane osoby i zbiera próbki ich DNA. Następnie próbki DNA i wypełnione należyte dokumenty (w tym podpisane kopie dokumentów tożsamości) muszą zostać dostarczone do miejsca testowania z gwarancją, że w międzyczasie nie wpadły w niepowołane ręce. Następnie musi istnieć pewność, że laboratorium przeprowadzające testy obchodzi się z próbkami i dokumentami poprawnie przez dokumentowanie próbek podczas całego procesu testowania. Jeżeli wszystkie procedury są przestrzegane we właściwy sposób, laboratorium może wydać potwierdzone przez notariusza wyniki, których używa się w sądzie.

Natomiast w domowych testach lub testach ciekawości, próbki są pobierane samodzielnie przez klientów i dlatego nie ma konieczności ich niezależnej weryfikacji. Dlatego laboratorium nie jest w stanie potwierdzić tożsamości osób wykonujących test.

W jakiej formie przedstawione są wyniki Testu DNA na Ojcostwo i czy wymaga ona wiele interpretacji? Do góry

 Na naszej stronie internetowej Wyniki Testów DNA przedstawiamy, czego oczekiwać w raporcie testu DNA na Ojcostwo i Bycie Matką wraz z poradą, jak interpretować wyniki zawierające dużo więcej innych informacji niż sam wynik.

 Czy dane, jakie podaję przy płatności kartą kredytową są bezpieczne? Do góry

 Wszystkie informacje, jakie nam podajesz przy złożeniu zamówienia są bezpieczne i chronione za pomocą 128-bitowego programu szyfrującego SSL (Secure Sockets Layer), który ma najwyższy poziom bezpieczeństwa, jeśli chodzi o transakcje dokonywane kartą kredytową.  Nasz certyfikat szyfrowania znajduje się na naszej stronie z zamówieniem.

 Na twojej karcie widzimy tylko 4 ostatnie cyfry, które są odkrywane podczas realizacji zamówienia, a szyfrowanie zapewnia zupełnie bezpieczne przetwarzanie i przyjęcie jej numeru. Nigdy nie są i nie mogą być w to zaangażowane ludzkie oczy, co jest spowodowane użytym rodzajem szyfrowania. easyDNA nie zatrzymuje żadnych informacji zawartych na kartach kredytowych i w przypadku, gdy ponownie składasz zamówienie, będziesz musiał je wprowadzić ponownie lub zrobić dopłatę. 

 Jaki rodzaj próbek jest odpowiedni do Analizy DNA? Do góry

 Możemy odzyskać DNA z jakiejkolwiek formy płynu ustrojowego lub tkanek, na przykład z krwi, śliny, spermy, włosów, paznokci, itp. Próbki mogą być pobrane z jakichkolwiek przedmiotów, które mają ślady DNA, takich jak niedopałki papierosów, guma do żucia, podpaski, chusteczki materiałowe, chusteczki higieniczne, itp. Na naszej stronie Testy DNA dla Celów Sądowych znajdują się przykłady akceptowanych próbek oraz lista cen dla testów próbek niestandardowych.

 Czy można wykorzystać próbki włosów? Do góry

 Tak, zwłaszcza, kiedy są to świeżo wyrwane z głowy próbki włosów, które są idealne do zbadania DNA. Najlepsze wyniki są osiągane, kiedy próbki włosów posiadają korzenie. Im lepszy jest stan próbek, tym lepszy jest wynik osiągnięty podczas ich badania. Jeżeli wysyłasz nam próbki włosów, najlepsze będzie pięć próbek pobranych z głowy wraz z korzeniami. Włosy bez korzeni, np. obcięte nie mogą zostać użyte. W tym przypadku należy wykonać Test MtDNA.

 Co zrobić, gdy domniemany ojciec nie zgodzi się na pobranie próbki DNA a krewni są skłonni to zrobić? Do góry

Testy DNA mogą zostać przeprowadzone, jeśli jeden z naszych krewnych zgodzi się na bycie przetestowanym w miejsce domniemanego ojca, gdzie może zostać użyty na przykład Test DNA na Bycie Rodzeństwem – i jeżeli jest również możliwość przetestowania matki, dokładność wyniku będzie znacznie większa.  Na stronie Testy DNA na Pokrewieństwo znajdziesz więcej informacji na temat twoich możliwości przy wykonywaniu testu na pokrewieństwo. 

 
View below the complete list of services we offer.
Menu listing all you need to know about our services.
LiveZilla Live Chat Software