Już dziś zamów swój test DNA w easyDNA

Testy DNA na bycie rodzeństwem 

Test DNA na bycie rodzeństwem jest wskazany, gdy dwie osoby, które są domniemanym rodzeństwem, chcą potwierdzić ich pokrewieństwo. Rodzeństwo może być albo przyrodnim i dzielić jednego wspólnego rodzica lub pełnym, dzielącym oboje rodziców biologicznych. Test wykaże prawdopodobieństwo (wyrażone w procentach), że istnieje genetyczne pokrewieństwo pomiędzy rodzeństwem, w przeciwnym razie – że nie są spokrewnieni. Test DNA na bycie rodzeństwem może być wykonany bez udziału wspólnego rodzica; jednak w celu osiągnięcia bardziej dokładnego wyniku, zawsze radzimy, aby dołączyć jego próbkę (zazwyczaj matki), jeśli jest to możliwe.

Standardowy test DNA na bycie rodzeństwem jest przeprowadzany przy użyciu tzw. analiz układów STR, kiedy jedno z rodzeństwa jest płci męskiej, a drugie – płci żeńskiej. Poniżej przedstawionych jest kilka innych rodzajów testów, jakich możesz potrzebować w zależności od płci i domniemanego pokrewieństwa pomiędzy rodzeństwem:

W przypadkach, gdy testowane rodzeństwo jest płci męskiej, poleca sie wtedy zrobienie testu Chromosomu Y. Dzięki ustaleniu, czy rodzeństwo dzieli tą samą linię męską, test potwierdzi, że dzieli tego samego ojca. Przejdź do strony Test Chromosomu Y, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Jeśli testowanym rodzeństwem są osoby płci żeńskie i mają różne matki, można przeprowadzić Test Chromosmu X, aby dowiedzieć się, czy mają tego samego ojca biologicznego. Przejdź do strony Test Chromosmu X, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

W przypadkach, kiedy rodzeństwo chce dowiedzieć się, czy dzieli tą samą matkę, można wykonać test mtDNA. Test ten przeprowadza się na rodzeństwu o przeciwnych płciach i potwierdza on, czy osoby te mają wspólną linię matki. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat Testu mtDNA.

Ceny testów DNA na bycie rodzeństwem rozpoczynają się już od PLN1500 i w cenie zawarty jest nasz zestaw do testu DNA. Wyniki możesz otrzymać już po 5 - 7 dniach od dnia, w którym próbki dotrą do naszego laboratorium.

 
View below the complete list of services we offer.
Menu listing all you need to know about our services.
LiveZilla Live Chat Software